„Ciao!” włoski bob – wraca trend w fryzurach z lat 60.

emily ratajkowski fryzura
emily ratajkowski fryzura

Od 2022 roku bob jest najmodniejszą fryzurą, ale w tym roku ten trend w fryzurach przybiera na sile i pojawia się w różnych formach. Megan Fox już ma półdługiego blond boba z grzywką, a Hailey Bieber boba do ramion z ostrym cięciem. Teraz czas na kolejny najgorętszych trend w strzyżeniu w 2023 roku – italian bob. Po latach długich włosów, na takie cięcie zdecydowała się Emily Ratajkowski, która w tym roku definitywnie porzuciła długość XXL na rzecz włoskiego boba w długości sięgającej linii żuchwy. Modelka nosi to cięcie z falującymi, uniesionymi i pełnymi końcami oraz grzywką na całej długości.

Włoski look z lat 60.

Kiedy myślisz o Włoszech, prawdopodobnie wyobrażasz sobie morską bryzę, Aperola sączonego przy zachodzie słońca i jaskrawych, inspirowanych stylem retro sukienkach z włoskich filmów. W tym słonecznym wyglądzie jest jakiś beztroski seksapil i ciepło, które można łatwo uzyskać za pomocą zaledwie kilku strategicznych cięć. Włoski bob ma świeży, żywy urok lat 60. dzięki postrzępionym, grubym końcówkom, które dodają wagi bez obciążania włosów. Ten styl długo nosiła Kaia Gerber, podobnie jak Elizabeth Olsen. Italian bob to idealne cięcie, ponieważ fryzurę można dowolnie stylizować, co jest rzadkością w przypadku większości bobów. Dodatkowo jest to typ krótszej fryzury, bez utraty dużej ilości włosów.

Komu pasuje italian bob?


Każdy może “spróbować” włoskiego boba, ale najlepszy będzie dla tych, którzy mają lekko falujące włosy. Cięcie na obwodzie nadaje włoskiemu bobowi szyku, a lekka fala może to ładnie podkreślić. Dzięki przylegającemu do twarzy kształtowi i lekkości, włoski bob to (sycylijski) powiew z wieloma możliwościami stylizacji. Jeśli chcesz uzyskać plażowy klimat, można go upiąć w loki, aby uzyskać efekt Marilyn Monroe lub Sophii Loren w stylu glam vintage bob.

Dołącz do nas lub napisz