Dior Mombaj kolekcja

Dior prezentuje jesienną kolekcję w Bombaju

W błyskotliwym powiewie luksusowej mody Dior przekształcił wielki, historyczny pomnik Mumbaju Gateway of India w wybieg pełen celebrytów, piękna i rzemiosła.

W błyskotliwym powiewie luksusowej mody Dior przekształcił wielki, historyczny pomnik Gateway of India w wybieg pełen celebrytów, piękna i rzemiosła. Spektakularny wystrój, przygotowany przez Diora, zamienił biznesową stolicę Indii w mieszankę orientalnych kolorów i stylów.

Indyjski kunszt rzemieślniczy zajmowały centralne miejsce w przedpremierowej kolekcji jesień/zima 2023-2024 dyrektor kreatywnej Marii Grazii Chiuri. W asortymencie znalazły się jedwabne sukienki, wieczorowe płaszcze i spódnice inspirowane sari, które nawiązywały do ​​tradycyjnych indyjskich sylwetek. Pokaz rozpoczął się od szeregu neutralnych kolorów, subtelnie przechodzących w leśną zieleń, następnie ustąpił miejsca blaskowi jasnych kolorów i wzorów.

Dior zwraca uwagę na rolę indyjskich kobiet w modzie

Osobiście chciałam uczcić i zaprezentować niesamowitą wiedzę, jaką Indie oferują międzynarodowemu światu mody w dziedzinie haftu. Mistrzostwo rzemieślników, którzy nadal pracują nad tym rzemiosłem oraz zaangażowanie założycieli Chanakya w zachowanie historii i kultury Indii, przedstawiane przez każdą technikę haftu. Powiedziała Chiuri w poście na Instagramie.

To historyczny moment dla Diora. Kilka dużych zachodnich marek gościło jednorazowe pokazy w Indiach. Wśród nich Pierre Cardin w 1967 r., Yves Saint Laurent w 1989 r. Ale luksusowe marki zazwyczaj prezentują swoje kolekcje wiosenno-letnie i jesienno-zimowe, podczas jednego z „wielkiej czwórki” tygodni mody w Nowym Jorku, Londynie, Mediolanie i Paryżu. Rzadko szukają dalej, aby zaprezentować swoje kolekcje z kolekcji Pre-Fall i Cruise. Dior wybrał Mumbaj.

Indyjska sztuka rzemieślnicza

Dior od dawna współpracuje z indyjskimi rzemieślnikami za pośrednictwem atelier Chanakya z Mumbaju. Misją Chanakya School of Craft, jest wspieranie kobiet z grup znajdujących się w niekorzystnej sytuacji. Pokaz ponownie zwrócił uwagę na rynek luksusowej mody w Indiach. Indie, obecnie piąta co do wielkości gospodarka świata, zawsze były znane ze swoich skomplikowanych haftów, bogatych tkanin i ozdób. Z młodą i aspirującą klasą średnią oraz rosnącą liczbą bogatych mieszkańców, szybko staje się kluczowym rynkiem konsumenckim dla międzynarodowych marek modowych. Wielu indyjskich projektantów otworzyło również sklepy w światowych stolicach mody oraz prezentują swoje kolekcje, podczas międzynarodowych tygodni mody.

dior mumbai show 2023

Listę gości, podczas pokazu w Mumbaju Diora, była pełna osobistości z Indii i innych krajów. Wśród obecnych aktorów Bollywood znaleźli się legendarna Rekha, ikona mody Sonam Kapoor Ahuja i Anushka Sharma. W programie brały udział zachodnie gwiazdy indyjskiego pochodzenia. A w nich Freida Pinto, Simone Ashley z „Bridgerton” i sitarystka Anoushka Shankar. Inni goście to aktor Maisie Williams z „Gry o tron” oraz tajscy aktorzy Mile i Apo z „KinnPorsche”.

Dołącz do nas lub napisz