Efekt żelowych ust – soczysty trendy w makijażu 2023

usta makijaż trendy

Lato zawsze sprawia, że pragniemy zroszonej skóry, rozświetlacza i mnóstwa żywych odcieni, w tym roku jednak idziemy w stronę naturalnych kolorów, ale wyraźnie podkreślonych. W trendach w makijażu, wszystko teraz kręci się wokół mocno błyszczących, przypominających żel ustach. Kolorystyka obejmuje błyszczące, soczyste odcienie czerwieni, różu i fioletu, przypominające ulubione smaki galaretki, dżemu i pokrewnych owocowych smakołyków. Wygląd, inspirowany K-beauty, jest łatwy do wykonania i niezwykle wszechstronny. Dowiedz się wszystkiego o żelowych ustach, wraz z najlepszymi wskazówkami, jak je wykonać.

Trendy makijaż 2023 – żelowe usta

Jeśli efekt żelowych ust przywodzi na myśl znajomy obraz, to dlatego, że dokładnie tak brzmią. Usta niczym zanurzone w żelu, to zasadniczo zabarwione usta, które wyglądają na soczyste i nawilżone. Niektórzy myślą, że to tylko tona błyszczyka, ale tak naprawdę to trend w makijażu, który można od dawna zaobserwować w koreańskiej urodzie. Jak najlepiej można go opisać? Usta wyglądają jak po zjedzeniu lizaka lub lodów na patyku, ale z soczystym finiszem.

Nic dziwnego, że ta błyszcząca wersja wyglądu zyskuje na popularności jako sposób na zmiany przy jednoczesnym zachowaniu tych samych żywych klimatów, podczas ciepłej pogody. Ponieważ trendy, takie jak barbiecore czy mleczne paznokcie wciąż rosną w sile, wydaje się, że wszyscy skłaniamy się obecnie ku naszym słodszym, bardziej kapryśnym stronom, a wygląd soczystych galaretowatych ust jest idealnym tego przedłużeniem.

Czym się wyróżnia trend żelowych ust w makijażu

Żelowe usta są podobne do ust ombré – środkowy odcień wargi z warstwą wierzchnią jasnego, ciężkiego błyszczyka do oprawy. Kładzie się jednak większy nacisk na wysoki połysk, jako wykończenie i pulchne usta aż po same krawędzie. Usta wyglądają naturalnie i bez wysiłku, zdrowo, nie przesadnie i mogą sprawiać wrażenie, pełniejszych i pulchniejszych. Nie chodzi jednak o ich konturowanie – objętość wynika z połysku.

blyszczace usta trendy

Jak uzyskać wygląd żelowych ust

Jedną z najlepszych rzeczy w makijażu w stylu żelowych ust jest to, że można je uzyskać na kilka różnych sposobów, w zależności od preferowanego wykończenia i produktów, które masz pod ręką. Istnieje wiele sposobów na osiągnięcie tego efektu. Najprostszy sposób polega na nałożeniu na usta odrobiny koloru i roztarciu. Następnie nałożeniu błyszczącego balsamu do ust lub balsamu w różnych kolorach.

Jeśli chcesz uzyskać bardziej precyzyjny efekt, zacznij od wewnętrznej dolnej wargi i użyj matowego koloru do zabarwienia środka ust, a następnie delikatnie zamknij usta i dociśnij, upewniając się, że górna warga została muśnięta tym odcieniem. Następnie nałóż na usta przezroczysty, wysoki błyszczyk, zaczynając od dolnej wargi i przesuwając po górnej wardze. Pamiętaj, aby nie mieszać ze sobą odcieni, ale raczej pokryć usta blaskiem, żeby uzyskać wrażenie lakieru. Krawędzie warg powinny wyglądać na pulchne, jeśli makijaż ust zostanie wykonany prawidłowo.

Screenshot

Jeśli chodzi o wybór produktów, kluczem jest dobranie odpowiedniego odcienia do ust, a następnie nałożenie błyszczyka, który zapewnia nawilżenie. Powinien być niezbyt błyszczący, po prostu coś, co sprawi, że Twoje usta będą wyglądały na intensywnie nawilżone, ale lekkie. Jeśli chodzi o wybór koloru, to zależy od Twoich preferencji, radzimy użyć odcieni nieco jaśniejszych, takich jak różowa czerwień lub wyrazisty róż, aby uzyskać bardziej młodzieńczy wygląd.

Dołącz do nas lub napisz