Grzywka BB – od Brigitte Bardot po Taylor Swift

Regularnie wraca do mody jak bumerang, pod nazwą grzywka Bardot lub grzywka BB. Sięga do brwi i swobodnie zanika w kierunku boków. Zdecydowanie gęsta – ten typ grzywki, zawsze pozostaje dość długi i otwiera się jak zasłona.

Grzywka Bardot BB

Albo ją nienawidzisz, albo ją kochasz, ale z pewnością nigdy nie zniknie z trendów. Grzywka wciąż jest jedną z najpopularniejszych fryzur. A w ostatnich latach, wraz z falą miłości do vintage, powróciły trendy z przeszłości – we fryzurach mowa oczywiście o kultowej grzywce Brigitte Bardot, która współcześnie jest interpretowana na wiele sposobów.

Grzywka Bardot – ikoniczna, frywolna i pełna objętości

Jeśli istnieje jedna ikona włosów, która zasługuje na miejsce w galerii sław, jest nią z pewnością Brigitte Bardot. Jej gęste włosy były (i wciąż są) symbolem wyrafinowanego, eleganckiego i romantycznego stylu Riwiery Francuskiej. Ze swoimi muśniętymi słońcem blond, plażowymi włosami regularnie pojawia się na naszych moodboardach. Ale nie tylko długie, bujne włosy dodawały jej uroku, a także te niesamowite grzywki. Bez wysiłku, po francusku – z odpowiednią ilością Je ne sais quois – grzywka Bardot wyglądała równie dobrze, gdy jej włosy były ułożone w kok, jak i gdy były rozpuszczone.

Ale zanim jeszcze grzywka Bardot trafiła na TikToka i Instagrama, zawadiacka, pełna i lekko rozczochrana grzywka aktorki, spodobała się także Francoise Hardy i Jane Birkin. I regularnie wraca do mody jak bumerang, pod nazwą grzywka Bardot lub grzywka BB. Sięga do brwi i swobodnie zanika w kierunku boków. Zdecydowanie gęsta – ten typ grzywki, zawsze pozostaje dość długi i otwiera się jak zasłona.

Bardot Fruzura styliza

Ponadczasowa wszechstronność dla każdego

Najciekawszym aspektem tej fryzury jest jej wszechstronność . Tak naprawdę można ją nosić do włosów prostych, falowanych, a nawet kręconych. Chociaż w tym przypadku ich struktura nieco się zmienia, stając się bardziej regularna. Nadaje się do każdego typu twarzy i łagodzi rysy, doskonale je kadrując. W przypadku osób, które mają falowane lub kręcone włosy, dobrze jest ją czesać tak często, jak to możliwe i stylizować za pomocą suszarki do włosów. Alternatywnym rozwiązaniem jest zastosowanie lokówek, idealnych do nadania grzywce jeszcze bardziej wyrazistego kształtu i uzyskania trwalszego efektu.

Grzywki BB uwielbiają gwiazdy

Od Sabriny Carpenter, Selenę Gomez, Lany Del Rey po Dakotę Johnson – jest wiele gwiazd, które nie były w stanie oprzeć się urokowi grzywki Bardot. Dzieje się tak dlatego, że oprócz tego, że jest elastyczną i wszechstronną fryzurą, nadaje naprawdę szykowny i ponadczasowy urok. Chyba nie miniemy się z prawdą, że największą jej fanką jest Taylor Swift, która od lat nosi grzywki. Jej styl jest pełny, do poziomu oczu, tworząc efekt kurtyny. A wśród it-girl, które najlepiej zinterpretowały ten trend, bez wątpienia jest Sabrina Carpenter. Piosenkarkę kilkukrotnie porównywano do Brigitte Bardot także ze względu na jej bujne blond włosy z grzywką. Nawet Selena Gomez uległa urokowi grzywki Bardot.

Jeśli szukasz inspiracji, bo właśnie czeka Ciebie cięcie, zobacz galerię gwiazd z grzywkami w stylu BB.

Dołącz do nas lub napisz