Grzywka „Birkin bangs” fryzurą „it girl” lata 2023

fryzury 2023 trendy

Zainspirowana muzą z lat 60., Jane Birkin, grzywka „Birkin bangs” jest obecnie bardzo modna. Świat fryzjerski donosi również, że ma stać się fryzurą „it girl” lata 2023. Przyjrzeliśmy się więc bliżej tej fryzurze i jej pochodzeniu oraz podpowiadamy jak osiągnąć ten efekt .

Prawdopodobnie słyszałaś o Jane Birkin. W okresie swojej świetności w latach 60. była znana ze swojego śpiewu i ekspansywnej kariery w kinie brytyjskim i francuskim. Jane zyskała taką popularność, że ​​jej stylowa torebka Hermes Birkin, która nosi jej imię, jest na liście najbardziej pożądanych produktów. Można ją kupić po zawrotnych cenach, przekraczających 20 000 dolarów.

Nie trzeba dodawać, że Jane przez dziesięciolecia miała wpływ nie tylko na scenę muzyczną i filmową, ale także ze względu na swój osobisty styl i kultową fryzurę. Jej styl jest wciąż odtwarzany i reklamowany jako „grzywka Birkin”.

Fryzura birkin bangs to niewątpliwie modna fryzura, ponieważ przeżywamy odrodzenie trendów z lat 60. i 70. Ta krótka, lekko upierzana grzywka ma klasyczną i ponadczasową jakość. Jest obecnie obecnie najmodniejszym trendem w fryzurach na całym świecie. Jeśli potrzebujesz dowodu, że to niewątpliwie letnia fryzura „it girl”, spójrz chociażby na fryzurę Jenny Ortega, Lily Collins, Anne Hathaway czy Emily Ratajkowski (między innymi), które wybrały ten trend.

Jak uzyskać grzywkę Birkin bangs


Jeśli poprosisz swojego fryzjera o „grzywkę Birkin”, prawdopodobnie będzie wiedział, do czego się odnosisz. Nawet bez konieczności oglądania zdjęcia. Ale na wypadek, gdyby Twój fryzjer nie był na bieżąco, poproś go o nierówną grzywkę, którą może przyciąć do kształtu twarzy i rodzaju włosów. Rezultatem końcowym powinien być kwadratowy kształt, który wygląda na miękki i potargany.

Chociaż ta fryzura zasadniczo pasuje niemal każdemu, weź pod uwagę teksturę włosów i wzorce wzrostu. Te czynniki mogą wpływać na sposób, w jaki układasz grzywkę, więc pamiętaj, aby poeksperymentować z ułożeniem, zanim zdecydujesz się na to cięcie.

Jak stylizować fryzurę Birkin


Fryzura Jane jest tak łatwa do odtworzenia – co prawdopodobnie jest jednym z powodów, dla których cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Sekretem stylizacji fryzury Birkin jest sprawienie, by wyglądała na trochę niechlujną. Na przykład Jane Birkin pozwalała włosom wyschnąć na powietrzu i przeczesywała je palcami, aby uzyskać jakiś ruch.

Jeśli chodzi o produkty do użycia, polecamy lekki spray modelujący lub suchy szampon. Włosy mają wyglądać na trochę rozczochrane i delikatne, więc nie martw się, jeśli nie są idealne. Dodaj odrobinę suchego szamponu lub lekkiego sprayu, aby nadać im objętość i je utrwalić. A poniżej kilka inspiracji, które możesz pokazać swojemu fryzjerowi.

Dołącz do nas lub napisz