Hermès – intymność i zmysłowość, kolekcja jesień/zima 2023

Nadège Vanhee-Cybulski, w kolekcji jesień/zima 2023, chciała uchwycić uczucie ciepła w palecie, która obejmowała odcienie czerwieni, miedzi, brązu, złota i beżu. Otulające i ciepłe, monochromatyczne sylwetki rozwijają się w zimowych odcieniach – czytamy w notatkach kolekcji. W takiej aurze Nadège Vanhee-Cybulski, wysłała modelki na wybieg w pięknie wielowarstwowych, monochromatycznych stylizacjach, które emanowały, potężną i przyciągającą zmysłowością.

Nowe (stare) arcydzieła

W jednym z wywiadów Vanhee-Cybulski porównała projektowanie dla Hermés do składania konstrukcji z klocków Lego. Każda kolekcja oferuje możliwość stworzenia nowego arcydzieła przy użyciu tych samych klocków. Musisz być architektem i konstruować, aby nie było w stagnacji. Te nastroje panowały na paryskim pokazie. Vanhee-Cybulsk skupiła się na klasycznych kodach projektowych. Takich jak luksusowe skóry i jedwabie oraz ponadczasowe rzemiosło – i włączyła je do aktualnej mody. Krótkie style były dalekie od zminimalizowanych sylwetek z kolekcji Hermés na jesień 2022.

Zamiast tego Vanhee-Cybulski skoncentrowała się na pudełkowatym stylu bermudzkim – coraz bardziej popularnym trendzie na rok 2023 – który jest szykowny i nowoczesny w iteracjach ze skóry i grubej wełny. Spódnice midi zaprezentowano w wersji z lejącego jedwabiu i dopasowanej ołówkowej zamszowej wersji, ściąganej w talii cienkimi skórzanymi paskami.

Bogata koalescencja faktur definiowała projekty. Płaszcze z owczej wełny sprytnie przycięto, aby nadać im wygląd futra. Piękne trencze z paskiem uszyto z wełny alpaki. A delikatnie połyskujące dzianiny lamé nadawały subtelnego blasku i intymności z którą identyfikuje się Hermès.

hermes jesien 2023 zima
hermes kolekcja jesien 2023 zima
hermes kolekcja jesien 2023
hermes kolekcja zima jesien 2023
chermes zima kolekcja jesien 2023

Dołącz do nas lub napisz