Kate Winslet przeciwko hollywoodzkim kanonom piękna

Możesz przyjść z dowolnego miejsca i zrobić wszystko, po prostu musisz w to uwierzyć. Możesz przezwyciężyć swoje lęki.”

Kate Winslet

Kiedy słyszymy o Kate Winslet, zwykle wracamy myślami do filmu Titanic. Ale poza tym, Kate, jest kobietą, która broni naturalnego piękna i pokazuje, jak kochać własne ciało.

Kate Winslet stała się wzorem do naśladowania w świecie aktorskim, zarówno w telewizji, jak i w filmie oraz teatrze. Ale Kate znana jest nie tylko z pracy aktorskiej. Wielokrotnie publicznie informowała również o zmianach swojej wagi i o tym, jak niektóre media nagłaśniały jej fizyczny wizerunek. W 2003 roku jeden z amerykańskich magazynów opublikował jej zdjęcia tak, aby wyglądała na wyższą i szczuplejszą.

Uwierzyć w siebie…

Dla aktorki tego typu manipulacje są niczym nowym. W 2017 roku wzięła udział w jednym z wydarzeń w Londynie, opowiadała o tym, czego doświadczyła jako dziecko i jak przezwyciężyła obraźliwe komentarze na swój temat.

„Naśmiewali się ze mnie, bo chciałam zostać aktorką. Zamknęlibym mnie w szafie. Śmiali się ze mnie”.

Ale Kate nie poddała się: „Nie izolowałam się ani nie zrezygnowałam, zignorowałam komentarze. Wierzyłam w siebie. Postanowiłam wznieść się ponad na wszystko i musiałam zacząć bardzo ciężko na to pracować. Musisz być niezniszczalny, aby robić to, co kochasz i wierzyć, że jesteś tego wart. To najtrudniejsza część tego wszystkiego”.

Sukces (nie)idealny

Pomimo braku „idealnego ciała”, jak na hollywoodzkie standardy, aktorce udało się odnieść sukces. Po sukcesie filmu Titanic, powiedziała:

„Pewnego pięknego dnia zostałam obsadzona jako Rose. Najbardziej nieprawdopodobna kandydatka, Kate ze sklepu z kanapkami w Reading (skąd pochodzi), grająca w jednym z najwspanialszych filmów, jakie kiedykolwiek nakręcono! Możesz przyjść z dowolnego miejsca i zrobić wszystko, po prostu musisz w to uwierzyć. Możesz przezwyciężyć swoje lęki.”

Aktorka wspomniała również, że nawet po sukcesie Titanica nie uniknęła medialnej analizy swoich kształtów. Aktualnie Kate Winslet promuje naturalne starzenie się i wraz z aktorkami Emmą Thompson i Rachel Weisz utworzyła British League for Anti-Cosmetic Surgery. Aktorka zwróciła się również do tabloidów i marek kosmetycznych, aby nie usuwali cyfrowo jej zmarszczek na zdjęciach. Jest również dumna z całego swojego zaokrąglonego ciała.

Miej odwagę być sobą!

Aktorka w 2021 roku została światową ambasadorką L’Oréal Paris. Jak mówi globalna prezes marki, Delphine Viguier-Hovasse: „Kate Winslet to prawdziwa ikona w filmie i silna kobieta. Jest głosem naszej misji w L’Oréal Paris: wierzyć w siebie, aby następne pokolenie ani przez chwilę w to nie wątpiło. Ze swoim talentem do rozpowszechniania historii kobiet i wspierania osób pozbawionych głosu, Kate Winslet wspiera naszą misję w L’Oréal Paris: zachęcić kobiety do poznania swojej wartości, celebrowania ich piękna i odwagi, by być sobą”.

Dołącz do nas lub napisz