Kim jest Sabato de Sarno – nowy dyrektor kreatywny Gucci?

Sabato de Sarno dyrektor kreatwyny Gucci
Sabato de Sarno dyrektor kreatwyny Gucci

Po miesiącach spekulacji na temat tego, kto zastąpi Alessandro Michele, dom mody Gucci wyznaczył mało znanego, ale z imponującym doświadczeniem, projektanta Sabato de Sarno na najwyższe stanowisko.

De Sarno zastępuje Alessandro Michele. Jego odejście z Gucci w listopadzie, po 20 latach – i ośmiu na najwyższym stanowisku – nastąpiło w związku z doniesieniami, że włoska marka ma realizować ambitne cele rozwojowe.

Kim jest Sabato de Sarno?

Niewiele wiadomo o nowym dyrektorze kreatywnym, jeśli chodzi o media społecznościowe, można powiedzieć, że jest nowicjuszem. Urodzony w Neapolu De Sarno, w chwili objęcia stanowiska, ma 39 lat. Chociaż jest stosunkowo nieznany, nie ma w nim nic z nowicjusza. Dyrektor generalny Gucci, Marco Bizzarri, powiedział w oświadczeniu, że De Sarno ma „ogromne i odpowiednie doświadczenie”. Obejmuje ono między innymi studio projektowe Valentino, przez ostatnie 13 lat, w którym De Sarno kierował zarówno męskim, jak i damskim działem mody ready-to-wear. Odegrał również kluczową rolę we wprowadzaniu współczesnej elegancji do klasycznych i romantycznych projektów tej marki. Jest blisko związany z dyrektorem kreatywnym Valentino – Pierpaolo Picciolim, który jest zarówno jego inspiracją, jak i przyjacielem. Mówi się również, że De Sarno pracował nad niestandardową sukienką couture Nicoli Peltz na jej ślub z Brooklyn Beckham.

Sabato de Sarno Gucci
Sabato de Sarno nowy dyrektor kreatywny Gucci

Następny rozdział należy do Sabato de Sarno

Przed Valentino, De Sarno, pracował w Prada i Dolce & Gabbana. Poprowadzi nasze zespoły kreatywne z charakterystyczną wizją, która pomoże napisać ten ekscytujący, następny rozdział, wzmacniając autorytet mody domu, jednocześnie wykorzystując jego bogate dziedzictwo – powiedział Bizzarri.

François-Henri Pinault, prezes i dyrektor generalny Kering, natomiast powiedział: Sto dwa lata po tym, jak Guccio Gucci otworzył swój pierwszy sklep we Florencji, Gucci pozostaje jednym z najbardziej kultowych, prominentnych i wpływowych luksusowych domów na świecie. Z Sabato De Sarno u steru kreatywnego, jesteśmy przekonani, że Dom będzie nadal wpływał na modę i kulturę. Dzięki wysoce pożądanym produktom i kolekcjom, a także wyjątkowej i współczesnej perspektywie do tworzenia nowoczesnego luksusu.

Chociaż nie można aktualnie dokładnie przewidzieć, co zaoferuje Gucci De Sarno, z pewnością będzie to odejście od projektów Michele, które były odważne, pełne wzorów i płynnego płciowo maksymalizmu. Projekty Michele zdobyły legiony fanów Gucci z pokolenia Z i poparcie celebrytów. Prawdopodobnie kolekcje De Sarno, które zostaną pokazane dopiero we wrześniu na Tygodniu Mody w Mediolanie, będą zakotwiczone w dziedzictwie i dyskretnym klasycznym wzornictwie.

Dołącz do nas lub napisz