Wiktoriański dom nadziei dla kobiet – kolekcja Erdem AW/23

Kolekcja Erdem na jesień/zimę 2023-24, zaprezentowana podczas londyńskiego tygodnia mody, miała bardzo osobisty motyw. W przeszłości wpływy projektanta – Erdema Moralıoğlu były bardzo odległe i różnorodne, ale w tym sezonie projektant szukał inspiracji bliżej domu. Dwa lata po przeprowadzce do odrestaurowanej georgiańskiej kamienicy na przedmieściach Londynu – Bloomsbury, Moralıoğlu, stworzył kolekcję, która stała się hołdem dla historii domu. W XIX wieku budynek był “domem nadziei” dla ponad trzech tysięcy młodych “upadłych kobiet” – między innymi wdów i innych kobiet, które były bez środków do życia. Ulubioną anegdotą projektanta z tamtych czasów, jest historia dwóch kobiet, które w deszczową, mglistą noc, zamknięto za przekroczenie godziny policyjnej. Ten obraz stał się podstawą kolekcji Erdem.

Wiktoriański duch

Erdem eksperymentuje ze znakami przeszłości Wielkiej Brytanii – gorsetami, uprzężami i przedstawia je na nowo w nowoczesnych interpretacjach. Wiktoriańskiego ducha tchnięto w sukienki podzielone na dwuczęściowe zestawy. Historyczne XIX-wieczne sylwetki widoczne były również w różnych żakardach i nadrukach, zinterpretowane współczesnym okiem Moralioğlu. Nuty subwersji pojawiły się w obszernych rękawiczkach z tafty, przypominających dzwonowate rękawy i rozplątanych lamówkach, a jedwabne spódnice w żakardowym stylu, zestawiono ze zdekonstruowanymi męskimi koszulami.

Wiktoriańską narrację kolekcji wspomagała stylizacja stworzona przez wizażystkę Jane Richardson i stylistę fryzur Anthony’ego Turnera. Mokre włosy, rozmazane smokey eyes i świeża skóra, oddawały ducha niezwykłych kobiet tamtych czasów.

Ederm pokaz londyn 2023
Ederm kolekcja 2023 pokaz londyn
Ederm pokaz mody londyn jesien zima 2023
Ederm pokaz ondyn jesien zima 2023

Dołącz do nas lub napisz