Kolekcja PUMA i Palomo Spain inspirowana stylem surferów lat 60.

Puma i palomo kolekcja 2023

Na sezon wiosna/lato 2023 marki PUMA i Palomo Spain ponownie połączyły siły. Projektanci nowej kolekcji złożyli hołd klasycznej kulturze surfingu we wciągającej niebinarnej narracji.

Druga kolekcja PUMA x Palomo Spain jest inspirowana kulturą surfingu począwszy od lat 60. Chcieliśmy dostać się do świata, którego nigdy wcześniej nie eksplorowaliśmy, mówi Alejandro Gómez Palomo, założyciel i dyrektor kreatywny Palomo Spain. Motyw surfingu był idealny na lato i przypomniał nam ikony kultury. A w nich film dokumentalny Bruce’a Browna Bezkresne lato i “Dogtown and Z-Boys Stacy”. Jak i nasze własne wspomnienia z czasów młodości z plaż Tarify na początku XXI wieku i styl surfera, który był wtedy tak powszechny w Hiszpanii.

Kultura surfingu była dziedziną, której firma PUMA nigdy wcześniej nie podejmowała. Przefiltrowany przez delikatny, inspirowany modą couture Palomo Spain, natychmiast nabrał ekscytującej, innowacyjnej perspektywy. To po prostu miało sens, mówi Nils Moersch, globalny dyrektor kreatywny PUMA Apparel. Byliśmy w pełnej synergii przy tym projekcie, jest to efekt kreatywnego partnerstwa rozwijającego się w czasie – dodaje.

Uniwersalna kolekcja PUMA i Palomo Spain

Neutralna pod względem płci kolekcja, łącząca pastelowe odcienie miękkiej różowej lawendy, turkusowej zieleni i błękitu z popowymi akcentami, wprowadza pięć różnych gotowych do noszenia stylów. Kolekcje obejmują uniwersalne bawełniane koszulki z nadrukiem. Bluzy z kapturem, lekkie bojówki moro, kurtki bomberki i topy z długimi rękawami, naśladujące surfingowe rashguardy.

Obuwie obejmuje dwie różne wersje sneakersów Slipstream: dwukolorowe, skórzane i zamszowe, sznurowane buty oraz różowe mules z masywnymi zaszewkami na rzepy. Ofertę akcesoriów uzupełniają plecak w kolorze miętowej mory. Dwustronny kapelusz typu Bucket i torba przez ramię – oba z kolorowym nadrukiem inspirowanym sezonem surferów lat 60.

Kolekcja PUMA x Palomo Spain będzie dostępna na stronie PUMA.com, w wybranych sklepach PUMA, palomospain.com i u wybranych sprzedawców detalicznych na całym świecie.

Dołącz do nas lub napisz