Kucyk Barbie – najmodniejsza fryzura tego lata

barbie fryzura margot robbie

Wraz z nowym filmem “Barbie” – z Margot Robbie w roli głównej i wyreżyserowanym przez Gretę Gerwig – styl inspirowany Barbie rozkwitł. Purpurowe mini sukienki i różowe szpilki zdecydowanie znalazły się w centrum uwagi.

Ale to włosy Barbie są najbardziej interesujące, przynajmniej dla mnie. Wysokie, gładkie kucyki Barbie ewoluowały przez lata z niewielkimi poprawkami, ale ich inspiracja nadal koncentruje się na oryginalnej lalce – i głównie na kaukaskich typach włosów.

Kucyk Barbie jedną z najmodniejszych fryzur w tym sezonie

Pierwsza lalka Barbie, wydana w 1959 roku, miała kucyk z postrzępionymi końcami i grzywką przypominającą… kucyka. Margot Robbie została pokazana w jednym zwiastunie ze zmienioną wersją oryginalnego wyglądu. Była to elegancka fryzura do połowy upięta i plecionym niskim kucykiem z akcentem Barbie. Od tego momentu liczba wyszukiwań hasła „Barbie kucyk” na Pinterest gwałtownie wzrosła o 190%. Gdzie indziej filmy z hashtagiem #barbiedollkucyk na TikToku mają ponad 410 milionów wyświetleń.

Ten szum spowodował, że kucyk Barbie zainspirował nowe wariacje. Należą do nich kucyk z bocznym upięciem, kucyk z mocno zaczesanym tyłem czy z dramatycznymi krawędziami i dziecięcymi włosami ułożonymi artystycznie wokół linii włosów. Ale najmodniejszym stylem “kucyka Barbie” na lato 2023 jest wywinięcie końcówek włosów w celu uzyskania pełnego efektu Barbie.

Komu pasuje kucyk Barbie?

Idealny kucyk Barbie jest odpowiedni dla prawie każdego typu urody i rodzaju włosów. Definiuje go wysokie upięcie kucyka z zakrytymi gumkami i podwiniętymi końcam.Modny kucyk Barbie jest dokładnie taki, jak się wydaje – to kultowa fryzura, którą nasza Barbie zawsze nosiła, gdy dorastała. Świetnie wygląda na wszystkich i jest stosunkowo łatwy do wykonania dzięki odpowiednim opaskom do włosów, owinięciu kucyka i urządzeniom do stylizacji włosów.

Chociaż możemy podziękować filmowi “Barbie” wyreżyserowanemu przez Gretę Gerwig za odrodzenie “wszechrzeczy Barbie”, spojrzenie na ten styl wykracza poza to. Istnieje wiele wersji kucyka Barbie, począwszy od Audrey Hepburn, aż po współczesne dramatyczne wersje, takie jak Ariana Grande, Kim Kardashian, Paris Hilton, Cardi B i wiele innych.

Jak uzyskać kucyk Barbie?

Krok 1

Zacznij od gładkiego wysuszenia włosów. Dodaj odżywkę bez spłukiwania i piankę zwiększającą objętość, a następnie zaczesz włosy we wszystkich kierunkach, aby uzyskać maksymalną objętość — nie martw się o uzyskanie super gładkiej fryzury, po prostu je wysusz. W przypadku włosów falowanych i kręconych  – możesz wygładzić włosy za pomocą okrągłej szczotki, która nada im fajną, naturalną strukturę wygładzenia.

Krok 2

Podziel grzywkę za pomocą grzebienia na środku głowy (jeśli nie zrobiłaś tego wcześniej). Upewnij się, że przedziałek jest równy i gładki, bez wystających kosmyków włosów.

Krok 3

Rozpocznij proces wygładzania włosów i ustaw wysokość kucyka, luźno zaczesując włosy preferowaną szczotką wygładzającą z nylonowego włosia dzika. Zwiąż kucyk Barbie za pomocą elastycznej gumki dopasowanej do koloru Twoich włosów oraz owiń go pasmami włosów. Upnij wsuwkami, jeśli kosmyki nie chcą się trzymać.

Krok 4

Dodaj produkt odpowiedni do Twojego rodzaju włosów i zacznij wygładzać włosy, gdy są już uniesione. Pomoże to w procesie wygładzania i skróci czas pracy nad nierównościami. Wmasuj odpowiedni produkt we włosy za pomocą szczotki z włosia dzika. To, jakiego produktu użyjesz, będzie zależeć od rodzaju Twoich włosów.

Krok 5

Nałóż lakier do włosów u nasady kucyka i na całej jego długości. Następnie wyczesz go. Zwiń końce kucyka za pomocą lokówki, poziomo od dołu do uszu. Powtarzaj, aż podwiniesz wszystkie końce. Spryskaj loki lakierem do włosów i rozczesz je.

Krok 6

Jeśli masz grzywkę, wygładź przedziałek z grzywką i podwiń j ją do wewnątrz. Aby uzyskać bardziej sprężystą grzywkę, użyj lokówki. Jeśli chcesz mieć opadającą grzywkę schowaną za uchem, wyprostuj ją i utrwal lakierem do włosów. Resztę włosów możesz zostawić schowaną za uchem lub użyć uroczego klipsa, aby umocować je na miejscu.

Zobacz tutorial, jak wykonać modną fryzurę – kucyk Barbie w kilku prostych krokach

Dołącz do nas lub napisz