Uwielbiany w Hollywood zabieg podnoszenia brwi

lifting brwi zabieg

Zabieg podnoszenia brwi, inaczej liftingu brwi, nie jest nowością na liście zabiegów kosmetycznych. Wykonuje się go od dziesięcioleci. Ale teraz szczególnie wzbudza zainteresowanie w świecie Hollywood i mediach społecznościowych. Wyszukiwanie #browlift bije rekordy popularności. Nowe techniki chirurgiczne sprawiły, że jest to też coś, czego szuka coraz więcej młodych ludzi. Ponieważ jest to stosunkowo niewielki zabieg chirurgiczny, który może mieć duży wpływ na ogólny wygląd. Przedstawiamy wszystko, co musisz wiedzieć o liftingu brwi.

Co to jest lifting brwi?

Mówiąc najprościej, jak sama nazwa wskazuje: podniesienie brwi to zabieg chirurgiczny, którego celem jest podniesienie opadających brwi. Efektem jest daje odmłodzenie całego obszaru wokół oczu. Zabieg liftingu brwi często określa się również jako lifting czoła, chociaż odnosi się to bardziej do starszych technik chirurgicznych. Oznacza również starszą grupę demograficzną. Obecnie u młodszych pacjentów wykonuje się lifting brwi po prostu w celu podkreślenia okolicy oczu. Innymi słowy, chociaż zdecydowanie należy do kategorii zabiegów przeciwstarzeniowych, można to również zrobić niezależnie od wieku, żeby poprawić swój wygląd.

lifting brwi zabieg

Bella Hadid

Efekty liftingu brwi

  • Odmładza górną część twarzy i okolice oczu.
  • Może przywrócić naturalną pozycję brwi, która opada z powodu wieku, genetyki lub urazu.
  • Podnosi brwi, które opadają wraz z wiekiem.

U kobiet brew powinna znajdować się tuż przy lub tuż nad kością oczodołu. Wraz z wiekiem nasza skóra traci kolagen i elastynę, zaczyna opadać, co może prowadzić do opadania brwi, fachowo zwanego brwią opadającą. Podnoszenie brwi to po prostu sposób na podniesienie brwi z powrotem do właściwej pozycji. To następnie otwiera cały obszar oczu i może nawet nieco wygładzić wszelkie zmarszczki nad brwiami, co daje ogólnie bardziej młodzieńczy wygląd. Ale wielu pacjentów w dzisiejszych czasach chce unieść brwi po prostu ze względów estetycznych, a nie w celu zwalczania opadania powieki. I chociaż uniesienie brwi może być sposobem na uzyskanie bardzo napiętego, ściągniętego wyglądu, nie musi tak być. Lifting brwi może wahać się od bardzo subtelnego i naturalnego do bardzo dramatycznego.

Chirurgiczny lifting brwi a podnoszenie brwi botoksem

Wejście pod igłę to kolejny sposób na uzyskanie podobnego efektu bez operacji. Ale uzyskana wysokość brwi będzie znacznie mniejsza. Ukierunkowane zastrzyki z botoksu mogą być rozsądną opcją leczenia dla tych, którzy chcą tylko trochę unieść brwi. Neurotoksynę wstrzykuje się w ogon brwi, gdzie mięsień zwykle ściągałby ją w dół, ostatecznie podnosząc ją nieznacznie. Pamiętaj tylko, że wyniki utrzymają się tylko przez kilka miesięcy – maksymalnie od trzech do czterech – po czym będziesz musiała powtarzać zastrzyki. W tym miejscu warto zaznaczyć, że chociaż chirurgiczne podnoszenie brwi daje znacznie trwalsze rezultaty, nie jest to trwałe rozwiązanie. Skóra będzie tracić elastyczność z wiekiem i może ponownie zwiotczeć.

Jak się przygotować do liftingu brwi

Zdecydowanie nie zaleca się wykonywania zabiegu z botoxem przed chirurgicznym liftingiem brwi. Botox może powodować zmiany w ustawieniu brwi. Nie jest również zalecane przyjmowanie leków typu ibuprofen, na dwa tygodnie przed zabiegiem podnoszenia brwi oraz należy unikać alkoholu.

Jak wygląda zabieg liftingu brwi

Jest to dość szybka procedura. Podnoszenie brwi można wykonać w znieczuleniu miejscowym lub w sedacji dożylnej i zajmie to około godziny. Chociaż stosuje się wiele różnych technik, zwykle wykonuje się boczne uniesienie brwi, dzięki małym nacięciom we włosach. Tworzony jest tunel aż do brwi, a następnie podnoszona jest głęboka tkanka łączna, która utrzymuje brwi na miejscu. Małe szwy zawieszają brew w pożądanej pozycji, a nacięcie jest zamykane. Po zagojeniu blizna jest niezauważalna. Jest to inna technika niż drastyczny, klasyczny lub koronalny lifting brwi, który polega na podciągnięciu całej skóry czoła poprzez nacięcie rozciągające się od ucha do ucha na całym czole.

Co jeszcze powinnaś wiedzieć o zabiegu podnoszenia brwi

Skutki uboczne

Powrót do zdrowia jest dość szybki, a najczęstszymi skutkami ubocznymi jest łagodny ból, ból głowy, możliwe nudności i siniaki wokół miejsca operacji. Wszystkie powinny dość szybko zniknąć. Innym potencjalnym skutkiem ubocznym jest utrata włosów wokół nacięcia.

Opieka postpenitencjarna

Zaplanuj całkowity czas rekonwalescencji na około tydzień, chociaż większość pacjentów wraca do zdrowia w ciągu jednego dnia. Będziesz musiała również spać z lekko uniesioną głową przez pierwszy tydzień i wrócić tydzień po operacji na usunięcie szwów. Nie można również dźwigać przez około dwa tygodnie.

Dla kogo lifting brwi

Niezależnie od tego, czy szukasz sposobu, aby okolice oczu wyglądały młodziej, czy po prostu chcesz mieć wyższe brwi ze względów estetycznych, lifting brwi może być opcją wartą rozważenia. Daje długotrwałe (choć nie permanentne) rezultaty. Jest szybką procedurą przy minimalnym okresie rekonwalescencji. Pamiętaj jednak, że nadal jest to operacja. Jeśli wolisz nie iść pod nóż i/lub szukasz nieco mniej dramatycznych rezultatów, dobrą alternatywą jest mniej inwazyjny, niechirurgiczny lifting brwi za pomocą botoksu.

lifting brwi zabieg
Bella Hadid brwi
Bella Hadid lifting brwi

Dołącz do nas lub napisz