Premiera kolekcji Louisa Vuittona x Yayoi Kusamy

torbeka kolekcja lous vittin kusama

Nowy rok, nowe kolekcje! Oczy modowego świata zwróciły się w stronę współpracy Louis Vuittona z Yayoi Kusama. A konkretnie na kolekcję, która stała się viralem jeszcze przed jej premierą.

Louis Vuitton i japońska artystka Yayoi Kusama połączyli swoje siły ponownie po 10 latach od ich współpracy z 2012 roku. Tym razem dzieła Kusamy zdobią znacznie więcej niż tylko torby i odzież damską. W kolekcji znalazła się również odzież męska, buty, biżuteria a nawet perfumy. Ale gwiazdami programu pierwszej premiery są klasyczne monogramowe torby Louis Vuitton i skórzane akcesoria z kolorowymi kropkami. Całość przypomina malowane obrazy.

Głównym motywem jest Painted Dots, nawiązujące do ręcznie malowanej skrzyni Louis Vuitton Yayoi Kusamy z 2012 roku. Artystka dokładnie tworzy każdą pojedynczą kropkę, która jest wiernie odtwarzana na skórzanych produktach, odzieży, butach i akcesoriach. Metal Dots, Infinity Dots i Psychedelic Flower również pojawiają się w tej kolekcji. Każdy ze stylów jest wyraźnym nawiązaniem do awangardowej sztuki Yayoi Kusamy.

Kolekcję Louisa Vuittona x Yayoi Kusamy uruchomiono w sklepach stacjonarnych i online na całym świecie 6 stycznia 2023 roku. Druga premiera zostanie wydana 31 marca 2023 roku, więc bądźcie czujni!

Dołącz do nas lub napisz