Marzysz o długich włosach? Wypróbuj rytuał chebe kobiet Basara

Modelka afrykanska wlosy

Bez względu na długość i grubość, wszystkie naturalne włosy są piękne. Ale jeśli utrzymanie długości jest jednym z Twoich celów na 2023 rok, możesz pomyśleć o dodaniu chebe do swojej rutyny w pielęgnacji włosów. Chebe to krzew rosnący w pasmach górskich Czadu. Kobiety z Czadu tysiące lat temu odkryły, że nasiona mają silne właściwości wzmacniające włosy. Roślina pomaga zmniejszyć rozdwajanie się końcówek i łamliwość, utrzymuje włosy nawilżone i wyjątkowo miękkie oraz zapewnia łatwiejsze rozczesywanie. Wszystkie te właściwości proszku chebe pomagają w utrzymaniu wymarzonej długości włosów.

Co to jest Chebe?

Jak wcześniej wspomnieliśmy, chebe to krzew rosnący w pasmach górskich Czadu, znany ze swoich zdolności wzmacniania włosów. Chociaż składnik zaczął stawać się coraz bardziej popularny na zachodzie w ciągu ostatnich kilku lat, nie wszystkie chebe w proszku są tworzone jednakowo. Rodzaj, który ma taki wpływ na włosy, rośnie tylko w określonym regionie Czadu.

Rada: zwróć na to uwagę przy zakupie, ponieważ jeśli chcesz wzmocnić włosy i stymulować ich porost dzięki chebe, ważne jest, aby wiedzieć, skąd pochodzi. Uważaj na sprzedawców oferujących afrykańskie chebe, ponieważ jest to zupełnie inna odmiana i nie ma żadnego wpływu na włosy.

Jak używać chebe?

Zazwyczaj krzew jest sproszkowany, a następnie mieszany z wodą, naturalnymi olejkami i masłami oraz nakładany na włosy. Możesz użyć masła shea lub wybranego oleju nośnikowego, jak na przykład olej kokosowy. Tradycyjnie, kobiety Basara z Czadu, nakładają pastę nawilżającą na pasma włosów dwa do trzech razy w tygodniu, jednocześnie zaplatając każdą nasączoną sekcję. Następnie mieszaninę pozostawiają na włosach na kilka godzin a nawet dni. Jednak pastę możesz używać tak często, jak chcesz.

Ciekawostka: rytuał chebe udokumentowano na prehistorycznych malowidłach naskalnych. Od dawna czczono go w Czadzie i przekazywano z pokolenia na pokolenie.

Czy są jakieś przeciwskazania w używaniu pasty chebe na włosy?

Osoby z cienkimi włosami mogą doświadczyć ich obciążenia. Ale poza tym chebe jest produktem uniwersalnym, z kilkoma wyjątkami. Użycie tradycyjnego pudru chebe może być wyzwaniem dla osób z lokami, ponieważ proszek chebe może zaplątać się we włosy i nie zostać odpowiednio wypłukany. Ale, poza tym, tak długo, jak masz autentyczną ofertę kobiet Basara z Czadu, nie ma przeciwwskazań.

Modelka afrykanska wlosy
pielegnacja wlosow
bujne wlosy

Dołącz do nas lub napisz