Moda trendy 2023: krawaty – stylizacje

Valentino moda trendy krwat 2023

Krawaty są ponownie na topie. Podobnie jak wiele innych trendów, które przyciągają uwagę, jak modne w 2023 przezroczyste ubrania czy podkolanówki. Jednak trend krawatów rozwijał się bardziej dyskretnie, aż do momentu, kiedy Bella Hadid, pojawiła się na wybiegu w krawacie, podczas pokazu Alyx jesień/zima 2020. Od tamtej pory krawaty pojawiały się w bardziej znaczących odsłonach. Od stroju Zendayi na gali rozdania Oscarów 2022 po pokaz Louisa Vuittona jesień/zima 2022. W 2023 roku trend noszenia krawatów jeszcze bardziej zyskał na sile, pojawiając się co chwile na pokazach mody tegorocznych kolekcji.

Krawat – modny dodatek do stylizacji na rok 2023

Na pokazie Diora pojawiły się gładkie czarne iteracje. W kolekcji Hermèsa skupiono się na krawatach do pracy, wybierając skórzane i prążkowane style. Alexander McQueen połączył krawat z koszulą typu Oxford. Oprócz pokazów, krawaty zyskały popularność wśród celebrytów i na ulicach miast. Dylana Lim Suarez nosiła w Nowym Jorku krawat w kolorze królewskiego błękitu. Stylista Jan-Michael Quammie połączył krawat w kratę z dopasowanym garniturem. Maria Bernad zrównoważyła korporacyjny krawat z romantycznymi kokardkami na pokazie Diora w Paryżu. Zobacz modne stylizacje z krawatami w roli głównej z pokazów mody 2023.

Valentino

Kolekcja „Black Tie” Valentino czerpała inspirację z zamiłowania jego 15-letniej córki do garniturów i krawatów. Niemal każdy zestaw z 73-częściowego asortymentu zawierał krawat. Wiele z nich było noszonych z biurowymi koszulami Oxford. Ponadto Piccioli połączył inspirowane modą męską akcesoria z romantycznymi stylizacjami, w tym koronkowymi prześwitującymi topami, błyszczącymi sukienkami i zwiewnymi sukniami.

Christian Dior

Krawaty były punktem zaczepienia kolekcji jesień/zima 2023 Dior, zainspirowanej francuskimi ikonami Catherine Dior, Édith Piaf i Juliette Gréco. Dodatek połączono z innymi stylizacjami biurowymi, takimi jak białe zapinane na guziki spodnie i zwiewne spódnice midi.

Undercover

Kolekcja jesień/zima 2023 Undercover, zainspirowana muzyką elektroniczną lat 80., pełna była kolorowych odniesień do wąskich krawatów, stylizowanych z oficjalnymi garniturami. Ten styl to idealny punkt wejścia w pojawiający się trend z krawatami w roli głównej.

Alexander McQueen

W kolekcji jesień/zima 2023 Alexandra McQueena krawaty były kluczowym stylem w wyrafinowanym składzie Sarah Burton. Elementy stylizacji z krawatem były zróżnicowane, głównie łączone z długimi płaszczami – od luksusowych skórzanych po eleganckie.

Dołącz do nas lub napisz