Modny makijaż oczu 2023: kocie oko – od gotyckiego po kolorowy eyeliner

Kocie oko makijaz trendy 2023
Kocie oko makijaż trendy 2023

Trendy w makijażu ciągle się zmieniają, ale niektóre stylizacje, jak kocie oko, są ponadczasowe. Wyciągnięty eyeliner, mimo że jest klasyczną techniką makijażu, wciąż jest ekscytujący do eksperymentowania, ponieważ można go nosić na wiele sposobów. Wybiegi na Milan Fashion Week na sezon jesień/zima 2023 sugerują, że ten sezon będzie szczególnie szalony z innowacyjnymi podejściami do kociego oka.

Modny makijaż 2023: Gotyckie kocie oko i kolorowy eyeliner

W nadchodzącym sezonie jesień/zima 2023 w makijażu oczu będą modne kolorowe eyelinery, jak i styl gotycki. Projektanci zaprezentowali wiele nowych sposobów noszenia eyelinerów – od subtelnych po odważne. Ale podczas pokazów można zauważyć kilka powtarzających się motywów. Po pierwsze, czyste i ostre skrzydła są wciąż bardzo popularne, co zostało zademonstrowane przez Fendi, Moschino i Anteprima. Po drugie, rozmazane kocie oczy są sposobem na wykonanie trendu gotyckiego makijażu, jak pokazał chocażby Antonio Marras. W końcu, kolorowy eyeliner to prosty sposób na dodanie życia do każdej jesiennej stylizacji. Gucci i Diesel zademonstrowali to, prezentując kocie oczy w technikolorze, które uzupełniły ich najnowsze kolekcje.

Zobacz najbardziej ekscytujące sposoby noszenia kociego oka w nadchodzących sezonach. Prosto z wybiegów Milan Fashion Week jesień/zima 2023.

1. Kolorowy eyeliner

Kolorowy eyeliner jest łatwym sposobem na dodanie koloru do tradycyjnie ciemnych i neutralnych jesienno-zimowych stylizacji. Wybiegi Milan Fashion Week w tym sezonie pełne były inspiracji, jak wprowadzić ten trend do swojego makijażu. Wizażysta Gucci, Thomas de Kluyver, rozmazał kredkę w kolorze wiśniowo-czerwonym wokół oczu modelki, dodając charakteru makijażowi. Modelki w Anteprima natomiast, oprócz klasycznych, czarnych skrzydeł, nosiły matową białą graficzną linię. Diesel, zaprezentował natomiast rozmazane kreski na górnej i dolnej linii rzęs w różnych kolorach, w tym niebieskim i żółtym.

2. Przydymiony eyeliner

Przydymiony eyeliner zainspirowany stylem gotyckim stał się hitem na wybiegach w Nowym Yorku FW/23, a potem zawładnął Mediolanem. Ta wersja trendu, w prawdziwie mediolańskim stylu, jest niezwykle elegancka. Łączy swobodne, niestaranne kreseczki z klasycznym kocim okiem. Antonio Marras postawił na wygląd inspirowany postacią Wednesday Addams – kreski w kolorze kohl, które rozciągały się aż do rozmytego skrzydła. W Missoni użyto przezroczystego czarnego cienia na powiekach, aby stworzyć zamglone, przydymione kocie oko. A na wybiegu MM6 Maison Margiela, modelki prezentowały styl emo dzieciaków z początku XXI wieku, nosząc rozmazany, błyszczący kolor.

3. Ostry eyeliner

Wybiegi Milan Fashion Week pokazują, że nawet tradycyjne kocie oko jest uniwersalne. W Fendi modelki nosiły ostre, wydłużone kreski, które rozciągały się od zewnętrznych kącików oczu. Wizażyści Moschino nadali wyglądowi punkowy wygląd cienkimi liniami, które naśladowały dramatyczne kolce fryzur modelek. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, inwestycja w płynny eyeliner o przedłużonej trwałości jest koniecznością w tym roku.

Dołącz do nas lub napisz