New York Fashion Week: gotycka fantazja Rodarte

NewYork tydzień mody Radarte
Radarte backstage

Rodarte otworzył New York Fashion Week FW 2023 pokazem mody, który wydawał się być żywcem wyjęty z filmów Tima Burtona. Ulubione inspiracje projektantek Kate i Laury Mulleavy, połączyły się w mroczny spektakl, którego można było się spodziewać po Radarte.

Pokaz zorganizowano w Williamsburg Savings Bank w Nowym Jorku. Punktem wyjścia kolekcji były wróżki inspirowane kolorowymi i kapryśnymi ilustracjami magicznych istot wykonanych przez matkę sióstr Mulleavy –Victorię. Rodzeństwo uwielbia swoją historię i horror, więc w kolekcji było dużo gotyckiego glamouru, sylwetek z lat 30. i epoki wiktoriańskiej.

Wampirzy glam

Morticia Addams byłaby zachwycona wampirzymi czarnymi aksamitnymi sukniami z szerokimi dzwonkowatymi rękawami i uwodzicielskimi, głębokimi dekoltami. Nie zabrakło też blasku na sylwetkach sukienek, przypominających kokon pokryty świecidełkami. W looku beauty rządził makijaż oczu inspirowany Siouxsie Sioux – graficzny czarny eyeliner z dramatycznymi skrzydłami w połączeniu z czarną lub niebieską szminką i paznokciami, przypominającymi szpony.

Dołącz do nas lub napisz