Paolina Russo zdobywa Zalando Visionary Award 2023

Paolina Russo kolekcja

Paolina Russo zdobyła pierwszą nagrodę Zalando Visionary Award 2023 – wydarzenie organizowane we współpracy z Copenhagen Fashion Week. Londyńska marka, założona w 2021 roku przez Paolinę Russo i Lucile Guilmard, jest zakorzeniona w wyjątkowej kreatywności. Paolina Russo zademonstrowała swoje wizjonerskie podejście i zaangażowanie w innowacje, tworząc żywe i wszechstronne kolekcje dzianin, które łączą techniki rzemieślnicze z produkcją. Marka wypełnia lukę między tradycyjnym rzemiosłem a technologią, przesuwając granice projektowania.

Nagroda Zalando

Podium Zalando Visionary Award dla Paoliny Russo

Jury było pod szczególnym wrażeniem podejścia marki do sieci współpracy produkcyjnej. Paolina Russo traktuje swój łańcuch dostaw jak kreatywnych partnerów. Założycielki marki odwiedzają producentów i pracują twarzą w twarz na hali produkcyjnej. Dzięki temu mają możliwość uczenia się na podstawie procesów łańcucha dostaw i zdobywania wiedzy specjalistycznej przy produkcji odzieży. Ponadto marka kładzie silny nacisk na środowisko, zapewniając etyczne pozyskiwanie, stosowanie naturalnych, pojedynczych włókien i współpracę z certyfikowanymi producentami.

Paolina Russo moda

Jesteśmy naprawdę podekscytowani otrzymaniem nagrody Zalando Visionary Award. Spełnienie wysokich standardów takiej nagrody przybliża nas do naszego celu. Jest nim unowocześnienie rzemiosła i ponownego przemyślenia tradycyjnych technik, wprowadzając innowacje i odpowiedzialne produkty modowe. Zwycięstwo zachęca nas do dalszego budowania zrównoważonej marki. Celebruje alternatywny sposób pracy, który nie przyczynia się do wad branży modowej. Nie możemy się doczekać naszego pierwszego pokazu na wybiegu i podzielenia się naszą pracą z większą platformą i publicznością. Paolina Russo

Paolina Russo zaprezentuje kolekcję podczas tygodnia mody

Zwycięzca nagrody Zalando Visionary Award został wybrany przez międzynarodowe jury składające się z liderów opinii, przedstawicieli Zalando i komitetu pokazowego Kopenhaskiego Tygodnia Mody. Jako zdobywczyni nagrody, Paolina Russo, otrzyma nagrodę w wysokości 50 000 euro. Zaprezentuje również swoją kolekcję, podczas Kopenhaskiego Tygodnia Mody w sierpniu 2023 r., w ramach oficjalnego harmonogramu pokazów. Zalando zapewni wsparcie finansowe dla produkcji pokazowej, które pomoże przenieść wizję Paoliny Russo na wybieg, podkreślając zaangażowanie marki w tworzenie kolekcji przyszłości.

Dołącz do nas lub napisz