Pełnia kobiecości – Nensi Dojaka kolekcja AW/23 LWF

Kiedy Dojaka założyła swoją markę o tej samej nazwie w 2017 roku nie można było zignorować tego przełomu. Albańska projektantka w zawrotnym tempie wdarła się na szczyty wielkiego świata mody, pielęgnując rodzaj oddania i uwagi kobietom, które wielkie domy przez dziesięciolecia starały się zdobyć.

Można powiedzieć, że właśnie dlatego Dojaka jest klasą samą w sobie – projektantką odzieży damskiej o wymagającej ręce, która zna się na swoim fachu. Znana ze swoich delikatnych sukienek zrobionych z rozmachem, skonstruowanych ze sprytnymi konturami i prześwitującymi materiałami, które odsłaniają skórę. W jakiś sposób Dojaka równoważy seks z powściągliwością i gustowność z apetytem na więcej dla wszystkich kobiet, które doceniają kobiecą formę.

Pełnia kobiecości

Ta kolekcja nie okazała się inna. Jej projekty na jesień/zimę 2023-24 są też pełne jej ulubionych motywów – kwiaty to wieczna inspiracja. Większa część kolekcji była utrzymana w czerni, purpurze i czerwieni, uszyta z prześwitującego materiału w kwieciste wzory, które albo rozpościerały się z biustu lub dekoltu jak płatki, albo zwisały z piersi w kształcie róży, żartobliwie zakrywając i zwracając uwagę na ten obszar. Zainspirowana naturą Dojaka zaprezentowała „suknię przebiśniegów”, całkowicie przezroczystą, ale z diamantami Swarovskiego, które opadały na ciało jak płatki. Gdzie indziej modelki były bardziej zakryte krótkimi kurtkami, dżinsami z prostymi nogawkami, rozpinanymi swetrami i kombinezonami, świadczącymi o wielkiej wszechstronności projektantki.

Nensi Dojaka kolekcja 2023
Nensi Dojaka pokaz 2023 jesien zima
Nensi Dojaka kolekcja aw 2023

Dołącz do nas lub napisz