Pharrell Williams dyrektorem kreatywnym mody męskiej Louis Vuitton

pharrell williams louis vuitton
pharrell williams louis vuitton

Amerykański muzyk, producent muzyczny i projektant Pharrell Williams, zastąpi Virgila Abloha na stanowisku dyrektora kreatywnego męskiej marki Louis Vuitton – ogłosił we wtorek francuski luksusowy dom mody. Nominacja wchodzi w życie natychmiast, a jego pierwsza kolekcja zadebiutuje w czerwcu, podczas Tygodnia Mody Męskiej w Paryżu.

Cieszę się, że mogę powitać Pharrella z powrotem w domu, po naszej współpracy w latach 2004 i 2008 dla Louis Vuitton, jako naszego nowego dyrektora kreatywnego mody męskiej – powiedział Pietro Beccari, prezes i dyrektor generalny Louis Vuitton. Jego twórcza wizja wykraczająca poza modę i bez wątpienia poprowadzi Louisa Vuittona ku nowemu, bardzo ekscytującemu rozdziałowi.

Koniec spekulacji

Wiadomość pojawia się nieco ponad rok po śmierci Abloha, który zmarł w wieku 41 lat, po walce z rakiem. Nieoczekiwane odejście wizjonerskiego projektanta wstrząsnęło całą branżą i nie tylko. Jako pierwszy czarnoskóry dyrektor artystyczny Louis Vuitton, Abloh, przeszedł do historii, dzięki projektom, które wprowadziły estetykę streetwear do świata luksusu. Wiadomość o nominacji Williamsa kończy miesiące spekulacji na temat tego, kto zastąpi Abloha.

Williams, 13-krotny zdobywca nagrody Grammy, jest bardziej znany ze swojej kariery muzycznej. 49-latek ma również solidny zestaw referencji modowych. W 2003 roku wraz z projektantem mody Nigo założył markę odzieży ulicznej Billionaire Boys Club. Współpracował również z wieloma luksusowymi markami, w tym Tiffany & Co., Moncler i Adidas.

Dołącz do nas lub napisz