Best Off NY Fashion Week – najciekawsze stylizacje

New York Fashion Week FW 2023 odbył się z mniejszą pompą niż jego triumfalne, postpandemiczne pokazy sezonu SS/23. Można zrzucić winę na pogodę lub niepewną globalną gospodarkę, ale w tym roku harmonogram był zauważalnie mniejszy. W pokazach nie wzięli udziału ulubieńcy wybiegów, w tym Peter Do, Ralph Lauren, Tom Ford i Maryam Nassir Zadeh.

To była modowa bajka

Ale mimo to, ten sezon New York Fashion Week FW, był pełen atrakcji. Rodarte i Thom Browne wrócili z wielką pompą na duże imprezy. Rodarte przejął historyczny Williamsburgh Savings Bank na Brooklynie, wpuszczając tam swoje gotyckie wróżki. Browne natomiast, bajkowo wkroczył na The Shed A New Center For The Arts, zamieniając wybieg w fantazyjne show. W tym sezonie zadebiutował na wybiegu Heron Preston, który wykonał zaproszenia na wybieg, używając materiałów, pochodzących z recyklingu.

Nie były to jednak jedyne spektakularne pokazy w tym sezonie. Marc Jacobs zorganizował pokaz poza kalendarzem w historycznej zbrojowni Park Avenue. Jego wywrotowe dzianiny i płaszcze, były hołdem złożonym Dame Vivienne Westwood. Przez lata pokaz Marca Jacobsa był zamykał amerykańskie kolekcje, ale tym razem wielki finał należał do Raula Lopeza. Pochodzący z Williamsburga na Brooklynie projektant z Dominikany zaprezentował swoje najnowsze projekty w Greenpoint – brooklyńskim muzeum sztuki Faurschou w Nowym Jorku.

Przed nami kolejne emocje – już jutro startuje London Fashion Week 2023. Tymczasem przypomnijmy sobie najciekawsze stylizacje projektantów z New York Fashion Week jesień/zima 2023.

Dołącz do nas lub napisz