Reinterpretacja Dior Gold – kapsułowa kolekcja muśnięta złotem

Dioer gold 2023 kolekcja torebki
Dioer gold 2023 kolekcja torebki

Złoto od zawsze było symbolem nieśmiertelnej odwagi i innowacyjności Diora. Założyciel marki, Christian Dior, swoją nić Ariadny zaczął tkać już w dzieciństwie. Z czasem złota nic pojawiła się w jednej z jego kolekcji w 1947 roku. To właśnie wtedy zaprezentowano delikatnie haftowaną sukienkę Golconde, wykonaną z złotej lamé. Maria Grazia Chiuri, z szacunku dla tego wyjątkowego fundamentu Diora, sezon po sezonie, reinterpretuje kapsułową kolekcję Dior Gold, składającą się z kultowych modeli wzbogaconych olśniewającymi akcentami.

Współcześnie, jasne, świetliste odcienie dominują na długich sukienkach i spódnicach midi wykonanych z delikatnego tiulu, koronki lub na żakardowych bawełnianych lureksach, ozdobionych wspaniałym haftem. W kolekcji pojawiły się również elementy, jakich dotąd nie było. Jak na przykład pudełkowata kurtka z blistrowej tkaniny wykonana w wyrafinowanym i współczesnym stylu.

Uwielbiane przez kobiety torebki Lady Dior oraz Dior Caro lśnią opalizującą skórą. Dostępne są w trzech różnych, błyszczących wariantach – złotym, złoto-różowym i srebrnym – z drobnymi detalami w jednym kolorze. Lady D-Joy pojawia się w wersji ozdobionej metalicznym Diamond Cannage. Buty – od klapek 30 Montaigne i D-Way po trampki Walk’n’Dior, pięknie wykonano z czarującymi złotymi akcentami.

Dołącz do nas lub napisz