Rutyna pielęgnacyjna dla mężczyzn

pielęgnacja twarzy mężczyzny

Chociaż dostępnych jest wiele produktów i porad dla mężczyzn, może być trudno zrozumieć, które kroki są rzeczywiście niezbędne w pielęgnacji skóry. Najczęstszy błąd, jaki popełniają mężczyźni to brak rutyny pielęgnacyjnej. Jest ona szczególnie ważna u mężczyzn powyżej 30. roku życia.

Czy skóra mężczyzn jest inna?

Istnieje kilka istotnych różnic między skórą mężczyzn a kobiet, o których warto wiedzieć. Skóra mężczyzn jest grubsza niż skóra kobiet, dzięki zwiększonym ilościom testosteronu. Testosteron również odpowiada za to, dlaczego skóra mężczyzn jest bardziej szorstka. Nie możemy zapomnieć o zarostach na twarzy. Jeśli mężczyzna ciągle goli twarz, jego skóra może być bardziej podatna na wysuszenia niż kobiet.

Oto przykładowa rutyna pielęgnacyjna dla mężczyzn:

Żel do mycia twarzy

Conajmniej każdej nocy, a najlepiej dwa razy dziennie, powinieneś oczyszczać skórę. Ważne jest, aby zmyć nadmiar tłuszczu, brudu i zanieczyszczeń, które utrzymują się na skórze przez cały dzień. Jeśli Twoja skóra jest sucha, szukaj formuły nawilżającej. Sprawdź etykietę pod kątem składników, takich jak kwas hialuronowy i ceramidy. Jeśli masz problem z przetłuszczaniem lub zatkanymi porami, spróbuj znaleźć kosmetyk z właściwościami złuszczającymi lub równoważącymi. Szukaj składników, takich jak kwasy AHA, BHA lub nikotynamid (witamina B3).

Retinol

Możesz myśleć, że “retinol to dodatkowy krok”. Ale sprawa wygląda tak: działanie retinolu ma mnóstwo korzyści, zwłaszcza dla skóry dojrzałej. Retinol ma moc odnawiania komórek, złuszczania skóry, wyrównywania kolorytu, normalizowania, wygładzania zmarszczek i linii mimicznych oraz hamowania rozkładu kolagenu. Ale nakładaj go tylko wieczorem.

Nawilżacz

Po oczyszczeniu i zastosowaniu preparatu na skórę, nałóż nawilżacz. To pomoże utrzymać barierę ochronną skóry i poprawi ogólną kondycję skóry oraz zniweluje uczucie napięcia i suchości. Chociaż większość mężczyzn ma skórę tłustą (dzięki, znów, testosteronowi), każda osoba może doświadczyć suchości.

Krem z filtrem przeciwsłonecznym

Niestosowanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym przyspieszy wszystkie oznaki starzenia się. Wybierz krem z filtrem SPF 30 i wyższe, dla najlepszej ochrony. Nigdy nie jest za późno, aby włączyć do swojej codziennej rutyny krem z filtrem przeciwsłonecznym! Mężczyźni mogą zobaczyć jaśniejszą skórę z mniejszym zaczerwienieniem po wprowadzeniu codziennego kremu z filtrem przeciwsłonecznym, a po roku stosowania, może dojść do pewnych zmian w ogólnym kolorze i strukturze skóry (brak uszkodzeń promieniowania ultrafioletowego)

Suplementy z kolagenem

Zdrowa skóra zaczyna się od wewnątrz. Tak, oznacza to picie wystarczającej ilości wody i zdrową dietę, ale oznacza to również utrzymywanie produkcji kolagenu. Kolagen przecież jest tym, co sprawia, że skóra jest jędrna i napięta.

Wraz z wiekiem produkcja kolagenu zaczyna spowalniać. Twoje naturalne poziomy mogą również spadać z powodu czynników środowiskowych i stresów, takich jak ekspozycja na słońce (stąd codzienny SPF) i diety bogate w cukier. A suplementy z kolagenem, szczególnie do pica, mogą pomóc promować naturalną produkcję tego białka w organizmie. Co dokładnie daje dodanie suplementu z kolagenem dla skóry? Jeśli wybierzesz wysokiej jakości, dobrze przebadany produkt z hydrolizowanymi peptydami kolagenu, formuła może wpływać na elastyczność i nawilżenie skóry, a od wewnątrz wspierać zdrowie błony jelitowej.

Twoje podstawowe kroki w pielęgnacji skóry

Jeśli chodzi o pielęgnację skóry dla mężczyzn, rozumiemy wartość podejścia mniej znaczy więcej. Prawda jest taka, że choć jest wiele efektownych i kuszących produktów, podstawowe kroki są dość proste: oczyszczanie, zapobieganie, nawilżanie i ochrona. A jeśli chcesz iść o krok dalej, dodanie suplementów może przyczynić się do zdrowego starzenia się od wewnątrz i na zewnątrz.

Dołącz do nas lub napisz