Pokochasz garnitur ze spódnicą midi w tym sezonie (stylizacje)

Moda 2023 marynarka spodnica midi stylizacje

Damski garnitur nadal kojarzy się z surowością i formalnością, chociaż już dawno wyszedł poza biznesową szafę – noszony na spacery, romantyczne kolacje, przyjacielskie spotkania. A wszystko dlatego, że wybór modnych garniturów jest tak duży, że można dobrać komplet na każdą okazję. Ten zestaw ewoluował przez pokolenia kobiet, dostosowując kształt i sylwetkę do zmieniających się czasów, trendów i podejścia.

Tradycyjnie kostium ze spódnicą był mundurem dla kobiet w formalnym otoczeniu biurowym. Ta sylwetka jednak przyjęła nową iterację, o szerszym zakresie niż klasyczne stylizacje biurowe. Dlatego garnitur ze spódnicą wciąż jest potężny. Tym razem dzięki jego unowocześnieniu – z akcentami w stylu vintage, krawiectwem zapożyczonym od męskich sylwetek i nieoczekiwanymi proporcjami.

Garnitur ze spódnicą midi – styl vintage

Zderzanie stylów i powrót do klasycznych sylwetek w kolekcji jesień/zima 2023-34 Saint Laurent z przesadnymi poduszkami na ramionach były szczególnie inspirujące w tym sezonie. Jesienna kolekcja Prady zawierała natomiast własną interpretację kostiumu ze spódnicą midi z akcentami nawiązującymi do lat 80., gdzie spódnica miała odpowiednią równowagę między mocnym akcentem a delikatną kobiecością.

Saint Laurent

Prada, Stella McCartney

Garnitur ze spódnicą midi – nowoczesne stylizacje

Chociaż klasyczny wygląd spódnicy z marynarką może nadal być mundurem kobiet, współcześnie stał się czymś znacznie więcej. Stylizowany tylko z biustonoszem, tenisówkami lub sandałami, kostium ze spódnicą midi, jest siłą nowoczesnych kobiet. Prekursorami tego współczesnego trendu jest Prada i Miu Miu. Noszenie spódnicy midi nieco niżej na biodrach, zainicjowany przez Miu Miu, to jeden z przykładów nowoczesnego podejścia do tego stylu. Swobodna sylwetka nadaje całości bardziej luźnego charakteru.

Garnitur ze spódnicą – klasyczne stylizacje

Nie bój się trzymać klasyki. Marynarka i prosta spódnica w neutralnym odcieniu jest zawsze na czasie. W połączeniu z damskimi dodatkami, klasyczna stylizacja wygląda na godną biura, bez zniekształceń i wybredności. Elegancka spódnica i wykończona marynarka, to ukłon w stronę opływowych garniturów ze spódnicami z lat 90.

Garnitur ze spódnicą – stylizacje w kolorze

Marynarki i spódnice midi w odważnych kolorach mają ma moc zmiany wyglądu w coś wyrafinowanego, ale z nutą figlarności. Zestaw tworzy intygującą równowagę między mocnym akcentem a delikatną kobiecością, aby osiągnąć idealną elegancję.

Saint Laurent kolekcja jesien zima
Prada 2023 kolekcja jesien zima
Stella McCartney 2023 kolekcja jesien zima
Chanel 2023 kolekcja wiosna lato
Rokh 2023 wiosna lato kolekcja
Sacai 2023 kolekcja
Versace 2023 kolekcja
Rokh 2023 kolekcja 1

Dołącz do nas lub napisz