Wixie – ta fryzura, dla krótkich włosów, będzie modna tej wiosny

Fryzura 2023 wixie

Wszystko, co dodaje skrzydeł, jest uwielbiane. A fryzura „wixie” – czyli skrzydlaty pixie – właśnie to robi. Nie możesz sobie wyobrazić tego wyglądu? Strzyżenie wixie to połączenie elementów fryzury pixie i krótkiego kudłatego looku. Ale fryzura wixie jest o wiele bardziej poszarpana od pixie, ma więcej tekstury i kudłate krawędzie. Zaintrygowana? Przedstawiamy wszystko, co musisz wiedzieć o tej modnej fryzurze, dla krótkich włosów, która będzie wszędzie tej wiosny.

Fryzura wixie, czym się charakteryzuje?

Wixie jest fryzurą z pewną krawędzią. To wyjaśnia, dlaczego modowe ryzykantki, takie jak Emma Corrin, noszą ten styl. Ale wixie ma swoje korzenie. Widzieliśmy tę fryzurę u Meg Ryan w latach 90., jak i fryzurę Dido, a później Posh Bob w latach 2000. Aktualnie fryzura typu wixie zyskuje na popularności, ponieważ moda i trendy się powtarzają. Zawsze inspirują się czymś, co zostało już zrobione, a następnie modyfikują to i dodają przewagi lub skrętu, zgodnie ze współczesną modą. Fryzura pixie zawsze była symbolem nonkonformizmu, odwagi i siły.

Dla kogo fryzura wixie?

Wixie to jedna z fryzur, która jest całkowicie bezpłciowa. Dzięki kilku sprytnym cięciom można uczynić ją bardziej męską lub bardziej kobiecą, albo możesz mieć jedno i drugie. Tak długo, jak weźmiesz pod uwagę kształt twarzy i teksturę włosów, ta fryzura może pracować praktycznie na każdym. A jeśli chodzi o kształt twarzy, wixie najlepiej wygląda na owalnych kształtach i osobach o delikatnej strukturze włosów, ponieważ im krótsze jest cięcie, tym gęstsze stają się włosy, które wydają się pełniejsze i grubsze. Ale jeśli masz gęste włosy, wixie również będzie odpowiednia, ponieważ jest to fryzura o nierównej teksturze, którą można uzyskać u osób, które mają grube i gęste włosy, usuwając z nich ciężar i objętość.

A poniżej kilka inspiracji z fryzurą wixie, które możesz pokazać swojemu styliście fryzur, żeby nie pomylił się z cięciem wixie.

Dołącz do nas lub napisz